Statyba ir apdaila

Kuris laikas eteryje karaliavo tyla, to priežastis paprasta – name verda darbai, o gyvenime verda… irgi darbai, tik jau tie, kurių dėka galime įgyvendinti savo svajonę.

Žiema laikėsi vos kelias dienas, bet name jau lepinomės šiluma, tačiau apie viską nuo pradžių. Šį kartą mažai teksto, labai striuka su laiku, ir daugiau nuotraukų, tikiuosi, jos kalbės už mane.

Name įrengta geoterminio šildymo sistema – NIBE F1255-12 R šilumos siurblys (su dažnio keitikliu ir internetiniu valdymu). Šildymui išgręžti 3 gręžiniai po 80 metrų. Šiuo metu name palaikoma 25 laipsnių temp. kol bandome išgyvendinti drėgmę ir atliekame visus statybos ir apdailos darbus. Praktiškai visose kambariuose bus elektroniniai termostatai, todėl poreikiui esant lengvai galėsime nustatyti kiekvienai erdvei reikalingą temperatūrą ir taip, tikėkimės, taupyti energiją.

Pilku Neoporu apšiltintas fasadas. Deja šiemet nebespėjome fasado nutinkuoti, tad šį darbą paliksime pavasariui. Dar laukia pakalimai ir palangės, galbūt lietaus sistema.

Nupirkti ir sumontuoti Velux Premium langai su jau skelbta nuolaida, kurią išnaudojome maksimaliai ir susigrąžinome 200 eur nuo 5 stoglangių.

Išbetonuotos ir įrengtos šildomos grindys, greitas ir puikus darbas.

Išmūrytos pertvaros.

Įrengta lietaus danga ir apšiltintas stogas, tam panaudota vata ir šilumą atspindinčios plokštės, toks sumuštinis turėtų surakinti šilumą namo viduje.

Įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, tam įsigytas REGO-500VE-L-EC-C5 rekuperatorius, kiekviena patalpa turės savo elektroninį termostatą, greitam ir patogiam valdymui. Šiuo metu sistema pašalina ir įleidžia 500m3 oro per valandą.

Ištinkuotos sienos, taip darbai vyko greitai, tvarkingai, tik vyrai ko tai sugalvojo name rūkyti, kadangi mes nerūkome, buvome lengvai šokiruoti, bet greitai šis bairis buvo išgyvendintas iš namo.

Išpilti betoniniai laiptai ir pasirinkta jų apdaila, kuriai naudosime uosio medieną, pakopas apšvies 9 įmontuojami šviestuvai ir pakabinamas šviestuvas po stoglangiu. Po laiptais bus nešildomas kambarėlis, greičiausiai, maistui sandėliuoti.

Nedaug liko iki gipso lubų ir sienų pertvarų įrengimo pabaigos, po biški slepiame griaučius ir įgauname galutinį vaizdą iki apdailos.

Kaip žinia, jei namas nestovi n metų statybų būsenoje, tai turime aibę drėgmės. Pabandymui pasiskolinome kelis surinkėjus iš draugų, ir iškart tapo aišku, kad be pramoninių surinkėjų neišsisuksime, tam išsinuomojome du pramoninius drėgmės surinkėjus. Skirtumas akivaizdus, prietaisas gyvybiškai būtinas greitom statybom.

Nupirktos visos reikalingos plytelės, dalis derinta prie būsimo laminato; šiuo metu išklota katilinė, sandeliukas, garažas, skalbyklos grindys, ruošiamos vonios. Užsakytas virtuvinis, labai patiko led profilio po stalviršiu idėja, tad ją panaudosime ir pas save. Lubiniam šviestuvam pasirinkti vieni pigiausių rėmelių, kurie taip pat gali būti ir kryptiniai, be to, su 40 proc. akcija “Senukuose“ (kai jų reikia 80, tai skirtumas vistiek susidaro). Per savaitę atvežtos visos vidaus durys, nors planavo vežti po keturių sav. Užmačius nuolaidą “Topo Centras“ nupirktas ir pirmasis buitinis prietaisas – orkaitė “Bosch“, šiandien užsakyta miegamojo lova ir svetainės kampas su kėdėmis, tad pereiname ir į įsirengimo stadiją. Turime ir visus vonių kramus, WC potinklines sistemas, dušą, telieka sulaukti progos viską sumontuoti.

Kol statome namą, turiu ir dar vieną rūpestį – pavyko įsteigti bendriją, kurios teritorija įspūdinga – 96 sklypai. To lyg šiol, per 10 metų, niekam nepavyko padaryti, tad tikrai smagu, turiu vilties, kad mūsų kvartalas pakils, ne tai, kad iš pelenų, bet taps tikrai solidžiu.

Viena smagiausių žinių, šiandien pakabintas ir pajungtas židinys, tad jau greit galėsime mėgautis šią ypatinga šiluma. Verda ir kiti darbai, kas baiginėja gipsą dėti, kad plyteles kloti, elektra užsiimti ar špakliuoti, vyksta tiek daug visko, kad ir sunku atsiminti. Dar pora mėnesiukų ir mėgausimės savais namais.

Štai taip šventėm antrą jubiliejaus dieną 😀 Tikras džiaugmas, kad ir tarp dulkių, bet savuose namuose su šeima ir draugais. Daugiau informacijos, detalių, kainų, analizių bus baigus statybas ir įsikūrus.

Šiuo metu kv.m. kaina perkopė 600 eur, primenu, kad limitas yra 725 eur/kv.m. su pilna apdaila, tačiau be baldų ir buitinės technikos, kuri patenka į mūsų realią sąmatą.

Įrašo “Statyba ir apdaila” komentarai: 24

 1. Na taip. Šauniai judat. Net pavydas 🙂 žinoma kai pinigų kiekis nestabdo ir kai samdai viską tada viskas daug paprasčiau 🙂 aš jau kelintas mėnesis namą glaistau, šveičiu ir t.t…. 🙂
  Tai planuojate laminatą dėti? Kokį? 🙂 Gal jau išsirinkot?

  • Pasirinkome dirbti savo darbus, ir nelysti prie to, ko nesuprantame, ypatingai tai liečia statybą, remontą dar pasidarysi, o kas po juo jau, praktiškai, nebepakeisi, todėl tam buvo skirta daugiau lėšų, o kiekvienas kiekis turi limitus, tad ir mes ketinam apsistatyti vieną kambarį, svetainę ir virtuvę ir tuo turbūt kol kas baigsis. Nepaisant, kad buvo paskola, savo lėšų pareikalavo be proto daug, bet turėsime rezultatą.

   Laminatas: http://www.grinduarsenalas.lt/preke/la-mancha-oak-289

   • Sveiki, taip, pas mus šildomos, taip pat pas pusbrolį tas pats sudėtas. Kol kas esame labai patenkinti, šuo su nagais laksto, nulis emocijų, atrodo puikiai, nors skonis individualus reikalas, visiems labai patinka. Vienintelis dalykas, kad mūsų partija buvo šiek tiek brokuota, išilgai tarpai siauresni, o per plotį platesni. Turėjo būt siauriau ir siauriau. Kad ne taip yra, matosi ir pagal dapirktą trūkumą kiekio viename kambaryje, kuriame jis atrodo taip, kaip ir turėjo visame name. Na bet visą namą išdėjus nebekeisi, realiai ir nežiūri akis nubedęs ir nepastebėjom kol tas pats pusbrolis nepasakė.. Bet all in all kol kas labai patenkinti, kaip devėsis dėl laiko, matysim.

 2. Greetings from Latvian DIY home biulders !
  It is always nice to read yours and others blogs to see how things are done in LT and what to reuse at own home built.
  Just wondering regarding your mentioned 600 and 725EUR/m2 are they calculated based on whole house are (including garage) or excluding it? Also how about territory landscaping (fence, paving, etc) costs are they included.

  • Thanks brother, welcome. 725/m2 is including garage, but still depends on the level of finish you want, if you’ll choose gold, it can be thousands/m2, but in general I think it’s pretty good price. It doesn’t mean for other it would be the same, but for orientation it should be something similar with the team that works for us at the moment. It should be with lanscaping, but at the moment I doubt it would, we’ll see what we have after works ar finished inside.

   • I just asked to compare – I had finished this year my house 154m2 internal 1floor, recuperation, fireplace, heavy insulation, gas heating and over average finishing works. It cost me 806EUR per indoor square meter.
    Of course garrage lowers figures a little bit, as there are no much finishing works, but still if you finish under 750 it would be realy good figure.

   • @Ernests, will see how it will turn out, after all the works will be completed, that’s why I’m not writing much about the prices at the moment.

 3. Nibe – kaip Jaguaras. Gražu, prabangu, neefektyvu 😉
  Bet kaip sako profai, namo šildymas apskritai nėra efektyvus/atsiperkantis dalykas.
  Stogo šiltinimo konstrukcija patiko, vata+PIR. Ketinau taip daryt, bet padariau senobiškai, vata+vata.
  Drėgmės surinkėjai: man rodos jie beprasmiai žiemą. Tik langus reikia kartais atidaryt ar vėdinimą geriau paleisti – išpučia visą drėgmę, nes lauke gi nedaug drėgmės. Aišku, turi būti šalčiau.

  • NIBE visur montuoja mūsų statybininkai, visi klientai labai patenkinti, toks pat katilas ir pas pusbrolį sumontuotas. Dėl drėgmės surinkėjų taip pat visai nesutinku, būtume galėją pradėt špakliuoti gal kokį balandį su tokia drėgme, tuo tarpu su surinkėjais namas sausėja akyse, ir nors drėgmė dar pasislėpusi, skirtumas yra nerealus, per 8 val. išpilami du dideli bakai vandens, joks vedinimas to nepadarys.

   • Aš sutinku kad patenkinti. Kaimynas Jaguaru taip pat labai patenkintas 😉
    Šiuolaikiniams, A klasės namams gruntiniai šilumos siurbliai – neapsimoka. Na, nebent pas tave didesni šilumos poreikiai … Taip, namas lyg nemažas.
    Drėgmė: žiemą atidarius visus langus 5 min, drėgmė nuo 80% krenta iki 30% – tokia patirtis. Tai beveik 5 litrai vandens, 150m2 namui. Bet kai temperatūra lauke apie 0, tai efektas nebus toks didelis. Aišku, drėgmės surinkėjas – patogiau. Kaip Jaguaras 😉

 4. Sveiki,

  Saunuoliai sparciai judate.

  Klausimas1. Ar turite daugiau nuotrauku apie stoglangi kad butu matyti:
  1.1. kaip jis atrode pilnai apsiltintas pries dedant gipsa (dabartinese stoglangiu nuotraukose matyti gegniu sonai ar jie buvo apsiltinti papildomai?)?

  1.2. kaip atrode pilnas gispo karkasas apie stoglangi (gal naudojote velux karkasa http://www.statyba.lt/pranesimai/Stoglangiai-su-vidaus-apdaila/8787)?

  Pastebejimas1. Siltinant putplasciu sienas, langu kampuose turetu buti ne du susijungiantis putplascio lapai, o L raides formos. Tikiuosi supratot ka turiu galvoje. Vienoje is fotkiu nematau.

 5. Smagiai atrodo šventė – vien dėl to, kad jau pagaliau namie 🙂 Mes taip pat neseniai įsikėlėm – darbų tempas nesumažėjo, bet tik tas jausmas labai geras, kai jau dirbi namuose ir nereikia važinėti, draskytis ir pan. Na, ir pabusti savuose namuose – neapsakomas jausmas 🙂 Dabar visokiom detalėm užsiiminėjam ir svarstom apie tvoras, vartus ir kt. apsauginius dalykus.. Niekaip nenusprendžiam, ar čia būtina ta didelė tvora, ar visgi būti socialesniems 🙂 Tik dėl garažo jau berods apsisprendėm, kad bus susukamos grotos – daug kas parekomendavo dėl saugumo. Gal jūs kažką specifiško darysit dėl apsaugos – išorės/vidaus?

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s