Antro aukšto mūras ir stogas

Prabėgo du mėnesiai ir šiai dienai turime štai tokį vaizdelį, o iki jo teko gražaus darbelio pasiplanuoti. Pirmiausia keli patarimai:

  1. Norėdami greičiau įsikelti ir mažiau rūpesčių turėti, jei tik įmanoma, nusisamdykite vieną brigadą, kuri padarys viską nuo a iki raktų. Nepaisant kokios didelės jūsų finansinės galimybės, vistiek, greičiausiai, turėsite problemų, jei kiekvieną statybų etapą užsakinėsite vis pas kitą brigadą.
  2. Visada planuokite žingsnį į priekį. Pavyzdžiui langus, duris, vartus užsisakiau iš anksto, kai tik žinojau visus išmatavimus. Taip visi šie pirkiniai jau buvo pagaminti, kol darė kitus darbus (dengė stogą, ves elektrą, vamzdyną ir t.t.).
  3. Jei renkatės banką finansavimui, atkreipkite dėmesį, kiek reikia sąskaitų išlaidom patvirtinti. Swedbank jų nereikia visai, tai milžiniškas pliusas.
  4. Turto vertinimui rekomenduoju kompaniją www.newsec.lt – profesionaliai, greitai ir už labai gerą kainą.
  5. Stogą ir stoglangius pirkome www.dasfa.lt – gera kaina, kokybiškas aptarnavimas ir pristatymas iki pat durų.

Taigi, pirmiausia buvo baigtas antro aukšto mūras, išpilta monolitinė perdanga, išbetonuotos stogelių kolonos ir apšiltintas pamatas. Monolitinė perdanga pasirinkta, nes projekte buvo brangi geležinė sąrama, kurios galėjome atsisakyti, taip pat žymiai lygesnės grindys ir perdangos tvirtumas.

Ši vasara buvo “nuostabi“, tad darbus šiek tiek stabdė vėjas ir lietus, tačiau mūsų statybininkai šaunuoliai, beveik bet kokiu oru vistiek dirbo, judino darbus kiek tik buvo įmanoma. Visa laimė, kad ruduo kur kas dosnesnis gerais orais.

Stogui buvo atvežta impregnuota mediena, kuri vietoje buvo spaudžiame 20T presu, tam skirtomis plokštelėmis, tokiu būdu gautas gamyklinio lygio sujungimas. Garažo stogui naudota sausa mediena, surinkta fabrike. Nors man pasirodė kiek keista, bet, pasak mano statybininkų, impregnavimas jai nėra reikalingas, nes mediena yra išdžiovinta, tad joje nesiveisia parazitai, o kad dėl vaizdo pamalevoti tik paviršiniame sluoksnyje prasmės laiko ir finansiniu atžvilgiu nemačiau.

Nuolat važinėjat sunkiasvoriam transportui, ir taip silpnas kelias, buvo dar labiau išvažinėtas, palijus susidarydavo didelės balos. Todėl nuspręsta išpilti ir sutvirtinti kelią žvyro/skaldos mišiniu, smagu, kad ir kaimynas prisidėjo, dabar lyg ir kiti norėtų. Reikėjo 4 mašinų, viena mašina 100 eur + bobcatas 50eur.

Ir kaip gi be kazilinių, šventėm dvi dienas 😀 Pirmąją statybininkai pasiruošė su šašlykais, gėrimais, mum likos tik desertą ir salotų atsivežti, tai gaila į darbą reikėjo.. 😀 O antrąją pietavome savo būsimuose namuose su sužadėtine 🙂

Čerpes stogui užsakiau iš DASFA – ABC Modena 11, pasiūlė gerą kainą, atkeliavo tiesiai iš Vokietijoje esančios gamyklos. Čerpės buvo sudėtos labai tampriai, kai kurias paletes vos iškelti pavyko, tad keletas čerpių sudužo.

Toliau vedama apsaugos sistema, elektra, vamzdynai, betonuojamos juodgrindės ir pertvaros. Sudėti langai, laukiame stoglangių, vartų ir laukinių durų. Virtuvinį, ir tą jau esame užsirezervavę pas meistrą, statybininkai tikina, kad Kalėdas galėsime sutikti savo namuose, tad lieka nedaug laukti ir pamatysime 🙂 Šiuo metu kv.m. kaina perkopė 300 eur, limitas yra 725 eur/kv.m. su pilna apdaila.

Įrašo “Antro aukšto mūras ir stogas” komentarų: 14

    • Taip, jie su mumis bus iki raktų. Kai kurių darbų patys neatlieka, tačiau dešimtmetį turi partnerius, todėl nereikia laukti mėnesius, kol ateina daryt, pasako, kad reikės ir ateina, taip jau buvo su elektriku, su signalizacija, geoterminiais gręžiniais. Plytelės, parketas taip pat jų kolegos bus, tad darbo efektyvumas yra visai kitas. Pažystami finansiškai laisvai stovi, bet sakė didžiausia klaida buvo neturėt vienos komandos, taip įsikelimas į namą nutolo nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens. Daug niuansų, kurie visumą sudaro, tada žmonės sako, kad statyba yra košmaras. Mūsų vienintelis rūpestis pasirinkti norimas medžiagas ir užtikrinti finansavimą.

    • Atsakiau į email. Šiuo metu visas fasadas uždengtas polisteroliu, praktiškai baigtos mūryti pertvaros, uždengtas stogas, pasiruošta vedžioti šildomas grindis, pradėta montuoti WC įranga ir vamzdynai 🙂

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s