Skęstam ir ieškom žemių

Praėjusiais metais nebuvo įmanoma pastebėti, kad vandens, būtent, mūsų sklype yra tiek daug, o sklypo lygis toks žemas. Nulinis lygis yra pas kaimyną, kurio tvora matosi. Ironiška, bet tik mūsų sklypas yra po vandeniu.

Tad išeitys vos kelios – pirma bandyti iškelti sklypą. Kaimynas pasiūlė susivežti šalia sustumtas žemes, reikės pasitikslinti ar tikrai jas galima pasiimti, tai sumažintų šiek tiek išlaidas. Kitas žemes teks atsivešti, gal kas Klaipėdos raj. turi jų išsivežimui, parašykite info@adcentras.eu . Kitas būdas, aplink namą daryti drenažą, ir jungti prie lietaus kanalizacijos. Dabar kažkiek vandens surenka, statybininkas žadėjo pamėginti pagerinti pralaidumą, tai nežinau ar vakar pavyko ką jam padaryti.

Kitas dalykas – bendrija. Mūsų dvi gatvės vienintelės likusios be bendrijos. Taip yra dėl to, kad yra daug sklypų ir mažai gyvenančių, bendrijos įkūrimo procesui susirinkti nepakanka nei minimalaus 51 proc. savininkų. Pastarąją savaitę intensyviai stengiuosi susižinoti, kaip šią, 10 metų, agoniją, galėtų išspręsti. Bėda tokia, kad praktiškai nėra kelių, komunikacijos nėra priduotos, vystytojas belekada gali bankrutuoti, kaip bus po to, dievai žino, teoriškai, viskas turėtų pereiti gyventojams, nes jie yra sumokėję už visą tai, ko negavo. Iš esmės visi ten gyvena, moka tik už elektrą, nes visa kita kainuoja tik vystytojui, užsidaro savo vartelius daugiau nieko kaip ir nereikia. Nors noras bendrijai, kaip kaimynai teigia, tikrai yra.

Dėl tos priežasties šiek tiek pradėjau dvejoti, ar verta viską daryti šiame sklype, ar imti kotedžą/namą kažkur, kur visa infrastruktūra jau išvystyta. Tiek mūsų projektas, tiek vieta mums iš esmės tinka ir patinka, tad sužadėtinė nei girdėti nenori kito varianto, kol kas liekame prie to pačio kelio, kūrį pasirinkome, pradėjus pamatus, kelio atgal kaip ir nebeliks.

 

 

 

Įrašo “Skęstam ir ieškom žemių” komentarų: 12

 1. Turėjome ir mes tokių problemų, nepasiduokite, viskas sprendžiama 🙂 pirmiausia persižiūrėkite melioracijos planą, gal per Jūsų sklypą eina melioracijos atšaka, ypač didesnio diametro, ją atsikaskite, statykite šulinį ir viską ten be problemų junkite, toliau kelkite sklypą, žemės kelis kalnus turime ir mes, tik jau nebežinome ar perleisime kam už simbolinę kainą, ar savo dirbamų laukų šlapynes lyginsime.

  • Originali drenažo sistema bus sunakinta, jei kada nors ji buvo veikianti. Yra šulinys, į jį po biškį bėga, sugręžiojo, kad paspartinti kažkiek procesą, reikės nuvykt apžiūrėt savaites gale, kiek tai davė naudos.

  • 11.56 arų. Tvenkinukas man šiek tiek visada baimę kelia kai bus vaikų, vaikas ir baloj gali nuskęsti.. nors šalia yra gaisrinis prūdas:))) Realiai į jį ir reikėtų kažką prakasti, kad nubėgtų.

   Baimė yra ne dėl vandens, o dėl infrastruktūros ir gyventojų trūkumo teritorijoje. Viskas kaip ir yra, veikia, bet nėra nei kelio pagrindo pasirodo; jei suges sistemos, kas jas tvarkys nėra irgi atsakomybės. Atrodo reikėtų paprasčiau žvelgt, perkant to nesureikšminau, o dabar šiek tiek grūzina, kai pagalvoji kiek tai kainuos palyginus su sklypo kainele.

 2. 12 a sklypa sukelti nera priblemu. Ieskokit kas vykdo kokius nors komunikaciju tiesimo ar gatviu rekonstravimo darbus, tai galesit is ju nebrangiai nusipirkti grynto, nes jie ar taip ar taip neturi kur deti. 😉 be to pamatu cokolio aukscio nepasimazinkit. Sklypa galite ir per laika susikelti, svarbu pamatai leistu ji kelti auksciau. ziuriu sia savaite antras blog’as kuris pradeda abejoti del statybu tesimo 😉

  • Dėkui, reikės tai padaryti. Mačiau, kad vieni nusipirko namą vietoje statybų. Mum dydis sklypo, namas kokį suplanavom, viskas labai tinka. Einam toliau tuo keliu, kad kai tik žemė nusimes vandens kepurę, pradėtume pamatus, o per gegužę turėtų paaiškėti ir visa kita, tai laukt nebeilgai liko.

 3. Iki šulinio su kastuvu griovį išsikaskite, šulinyje porą skylių gerų ir sklypas sausas 🙂 tokios jau naujakurių problemos, arba kelio nėra, arba lietaus nuvedimo 🙂 bet viskas po truputį sprendžiama.

 4. Kelias gan paprastai ir greitai padaromas savo jegomis, jei bent keletas interesantu yra. Dienai traktoriaus darbo, pusdieniui plentvolio darbo ir daug statybinio gruzo, kuri daznai net nemokamai galima. pasiorganizuot. Po to dar is atlikusio augalino grunto, ji pardavus, galima ir dali sanaudu pasidengt. Nenuleidziam ranku. Viskas padaroma!

  • Ačiū:) Būtų lengviau jei daugiau gyvenama būtų, o daugiau gyvenama būtų jei būtų priduotos komunikacijos, gal ir koks naujas vystytojaa susidomėtų, gaunaa užburtas ratas:) Atsiminiau, kad netoliese tiesia naujus vamzdynus, reikės pasukt gal žemių suvairuotų:)

   • Taip, kur tik matai rimtesni judesi, reikia vaziuot ir kalbet, ten irgi zmones dirba, jei yra galimybe uzsidirbt, daznai pasiraso. Taip as i savo sklypa kiemui visa pagrinda susiveziau, buvo gelezinkelio remontas netoliese ir keite skalda, tai senaja pusvelciui atidavinejo, atsiveziau gal kokias 5 masinas, trikelem gavosi super pagrindas 🙂

 5. Super 🙂 Reikės pasukti, davė darbų vadovo numerį. Dar reikia pasižiūrėti, kaimynai savo žemes buvo sustūmė į alia pylimą, tai vienas sakė, kad iš jo galima naudoti, reikės pasižiūrėti 🙂

 6. Praėjo kelios dienelės ir ką tik grįžau iš sklypo. Esu nustebęs vaizdo, pranokusio lūkesčius, po statybų vadovo apsilankymo su grąžtu, sklype liko vos dvi žymesnės balos! Net akyse prašvesėjo 😀

  Dėl kelių irgi, nors duobėti, nervas labai nebeima, juk už kokių 500m plentinis asfaltas:)

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s