Laukiame statybų leidimo

Taigi, nuo sklypo įsigijimo prabėgo beveik metai ir jau laukiame statybų leidimo, kuris, tiesą sakant, iš esmės nieko nepakeis, dar bent keletą metų 🙂 Sklypas kol kas tik šuniui pavedžioti, įdomu ar iki statybų/statybų metu savo sklypą kaip nors naudojote? Šašlykams; augalų/daržovių auginimui; gal net gyvenimui kilnojamame namelyje?

Pačio namo projektui teko atlikti dar kelias korekcijas – sumažėjo antro aukšto miegamojo/vonios langai iš kiemo pusės, prisidėjo stoglangis miegamajame ir pan. niuansėliai, kurie gal ir nelabai žavi, bet ir nėra esminiai. Taip pat artimiausiu metu tikimės gauti namo preliminarią sąmatą, kuri padės orientuotis kokios vertės objektą suprojektavome ir ar telpame į savo užsibrėžtą sumą.

Įrašo “Laukiame statybų leidimo” komentarai: 27

 1. mes iš karto pasistatėme elementarų šiltnamį iš plastikinių lankų, susikasėm kelias lysveles braškėm, daržovėm. Vis kažkoks užsiėmimas atvažiavus, ne tik šunį pavedžioti (mūsų taip pat labradoras :)), o ir užaugęs agurkas ar pomidoras būdavo patys skaniausi :). Tuo pačiu įvertinom “kriminogeninę situaciją“: šiltmanio gėrybėm ir visais paliekamais rakandais niekas nesidomėjo, tik braškėm paukščiukai.

 2. Pasistatem pavesine su lauko zidiniu kad butu kur pasikepti ir nuo lietaus o ir karstos saules pasislepti 🙂 ir agurkai dygo neblogai 😉 ir ka BUTINAI reiketu – iskart uzveisti soda, jei planuojat zinoma, kad po keliu metu jau galetumet obuoliu ir vysniu tureti 🙂 jei sklypas tuscias tai medeliu reiktu pasodinti – letai augs, kuo anksciau pasirupint reikia

 3. WC tai statybininkai susikalė tokią “būdelę“, iškasiau duobę ir ant jos pastatėme. Vienos duobės pakako nepilnų metų statyboms, gal porą kartų pyliau “chlorkės“ dezinfekcijai.

 4. Su medžiais dar neskubėk – pirma siūlau pasistatyti, net pagyventi kurį laiką ir tada tikrai aiškiau žinosite, kur kokie medžiai gerai žiūrėsis. Nebent jau 100% esate tikri, kad norit būtent taip, bet paprastai tikras vaizdas susidėlioja kai jau stovi pastatas, matosi jo metami šešėliai ir pan. Gal net koks kaimynas per tą laiką pasistatys šalia ir tektų derintis prie situacijos iš naujo.
  Su WC nieko nedarėm ir jokia samdyta brigada dėl to neturėjo jokių pastabų. Pasakydavau visiems meistrams, kad dideliam reikalui artimiausias WC yra degalinėje už kelių km.

 5. Na yra ką veikti prieš namą statant.
  Mes: pasidarėm grežinį (kartu su kaimynais), įsivedėm elektrą, pastatėm dušą ir statybų/ūkinį namuką – tai manau būtina jei stataisi pats.
  http://a-namas.blogspot.com/search/label/Sodas
  Padrikai bet kur (kaip treniruotę, paskui gal persodinsim), prisodinom visokių krūmų, daržovių, net tulpių, kurias vakar stirnos nuėdė – kaimynas pranešė 🙂
  Bio tuliką nusipirkom, bet neišpakavom. Miškas šalia …

 6. Rodos gerai laikosi, nieko jam neatsitiks nuo žiemos.
  Kelis kart išlaužė. paėmė vinis ir prožektorių. Vagys šiais laikais ne tokie išbadėję, rodos. Tik va neaišku kaip gintis: ar labiau užkalti ar tiesiog palikti atvirą?
  Kai viskas lauke voliojosi, tai neėmė… Kaimynus pirmą kart aptuštino kai tik duris įsistatė. Bet šiaip gana ramu. Vagį lyg sučiupo.

  • Manau jei užkaltas – ženklas, kad nelankomas, kita vertus jei atviras vistiek nelankomas (užsnigta ir t.t.) irgi blogai.. Pas mus iš visų pusių nuolat gyvenama, tai dėl to ypatingai nebijočiau. Bet dabar galvoju ar verta, jei sklypą vistiek reikės išstumdyti, tvarkyti, o kai mes tokie dideli augintojai ir šašlykų kepėjai, savikaina gautus stiproka.. Nors ir labai norėtusi, tai kol kas paliks matyt ant klaustuko 🙂

 7. Veskit avandenį, elektrą, tūliką pastatykit butinai, nes jei patys bent kiek dirbsit tai tikrai nesinorės purviniems persirenginėti ir važiuoti kažkur į tūliką, o gali būti ir taip, kad tesiog nebespėsit 🙂 Pasistatykit metalinį garažą įrankiams ir medžiagoms, jį paskui parduosit, o medinis beveik tiek pat kainuos ir nebus kur dėti paskui, be to paildomas darbas statant ir ardant.
  Stoglangį galit projektuoti, bet nedatyti, vis tiek neikas nevažiuos patikrinti.
  Pagal propjektą spėju samata bus ~ 140K€
  Beja , kur jūsų sklypas randasi? Galeumėt koį APIE puslapį padaryti savo bloge, būtų daug aiškiau visiems?

  • Labas, Mantai 🙂 Sklypo duomenys yra sklypo kategorijoje 😉 Gal ir nebūtina žinoti kur jis tiksliai yra :)) Sandeliavimui tikiu garažas gerai, bet jei tiesiog laiko praleidimui, tai naudos nelabai, o statybininkam, vakar kalbėjau, jokios patalpos nereiktų, nebent statybininkai bus kiti. Dėl pačių, matysim, jei tikrai turėsim kompetencijos kažką statybų metu daryt patys, būtinai pasidarysim, gal ir anksčiau, dėkui už mintis. Mes spėjam panašiai, tai norim įsitikinti.

 8. Sveiki, Jeigu patys visiškai nelysit prie statybų proceso, tai reiktų pasirūpinti vieninteliu dalyku – tualetu. Jeigu jūs manote, kad statybinikai kažkur važiuos prispyrus reikalui, tai klystate. Manes kažkaip nežavi mintis, kad čia kažkur žolėje galiu rasti “miną“. Tereikia duobę iškasti ir sukalti medinį tualetą. Patarčiau padaryti sėdimą(skylė pakelta), taip jis bus tvarkingas.
  O visais kitais dalykais pasirūpins patys statybininkai.

  Su medžių sodinimu galit labai neskubėti, nes 1-2 metai didelio skirtumo nesudarys, o jau augantys medeliai gali riboti pasirinkimo laisve vėlėsniuose etapuose, kai jau baigsit namą statyti.
  Pas save buvau pasodinęs tik vieną medelį, tiesiog tėvai pardavė sodą ir perkėlė jauną riešutmedį, tai prieš savaitę teko persodinti, nes geoterminiam panaudojau horizontalų kolektorių ir visą sklypa teko perkasti.

  Jeigu kažkokius statybų darbus bandysit patys daryti, tada rekomenduočiau pasistatyti metalinį garažą. Taip turėsit kur įrankius pasidėti. Įsiveskit ten elektrą, tai galėsit ir maistą pasišildyti esant prastesniam orui bei apšvietimas bus.

 9. Jei esate sodininkas ir norite turėti kuo greičiau savo vaisių, siūlau pirmiausiai galvoti apie sodą, sodui 1-2 metai gana didelis laiko tarpas, juk galima dalį sklypo aptvarkyt iš karto, mes dar net neprasidėjus statyboms apsodinome žvyrkelį eglėmis ir pušimis, kad kuo mažiau dulkių gautume, lauko tualetas, sandėliukas taip pat labai svarbus dalykas, galima komunikacijas susikasinėti iki numatomos namo vietos ir įvažiavimą į sklypą pasidaryt.

  • Deja nuo sodininkų tolokai mes, nors asmeniškai aš ir norėčiau 🙂 Žvirkelis ties sklypu tai jo beveik nėra, baigia žole užaugt, nes toje pusėje visi sklypai dar nepradėti statyti, ateityje turėtų būt asfaltuotas ar kitos dangos kelias, šaligatviai, tai kaip ir beprasmiška daryti.. Sklype ką tai sodinti irgi prasmės daug nėra, nes manau, kad visame sklype teks nustumpti žemes, išlyginti, pakelti, o kur dar vamzdynai, drenažas, pamatai ir t.t. Aišku kol nieko nevyks, galėtų kas tai ir augt.. Kai bus statybų leidimas, tada būsim tikri, kad nebesikeis pastato išdėstymas, ribos, bus galima, galbūt, ir kai kuriais patarimais pasinaudot, dėkui labai už idėjas 🙂

 10. Jei mažas sklypas, kam tos obelys, apsigyvenus remontantines pasodinai ir jau turi iš kart džiaugsmą, o statybų metu tos obelys tik trukdys, traktorius neturės kur apsisukti, medžiagų nebus kur iškrauti… Bepigu patarinėti tiems pas ką sklypai po hektarą ir daugiau 🙂
  Jokių pavėsinių mes nestatėm, ne ilsėtis ten važiuodavom, o dirbt, tikrai visada būdavo ką veikt… Statybininkai iškėlė namo dėžutę labai greit, ir pasidarė sau užuovėję ir “palapinę“ namo viduje, ir daiktus mokėdavo suslėpti gerai tarp stelažų, niekas šiaip ir nelindo, tai nereikėjo jokių sandėliukų, kuriais vėliau problema gali būti kaip ir atsikratyt…

 11. Haha, kai paskutinį kartą lankėmes savo sklype, sakau vyrui – gal bent bruzgynus (jau ten žole nepavadinsi, džiunglės iki juosmens) išsipjaunam, o jis sako – o kam? Iki statybų dar toli, o šiaip nėr ten ko ir važiuot :))))

  • Mano panaši nuostata, kadangi visa puse nėra užstatyta, tai nelogiška vieną sklypą pjauti, bus pasaka be galo. Bet manau kitais metais bandysime jau klot pamatus (neketinom daryt kol negalėsim visos dežutės pastatyti), manau bus geras spyris tęsti darbus, ir stengtis labiau.

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s