Namo projektas

Taigi, galime jau pristatyti galutinį namo projektą. Šiuo metu rengiama konstrukcinė dalis. Pagrindiniai namo parametrai:

Bendras plotas: 246,15 m2
Pamatai: Gręžtiniai poliniai
Sienos: Silikatinių blokelių su putų polistirolu ir klinkerio apdaila (45cm)
Stogas: Keraminės čerpės
Langai: Plastikiniai
Šildymas: Geoterminis + vakuuminiai saulės kolektoriai
Vėdinimas: Rekuperacinė sistema

Su laiku bus papildyta: http://home.by.me/en/project/adcentras/RT-namas

Įrašo “Namo projektas” komentarai: 27

 1. Jei sildymas geo, tai kam tie kaminai? Jei galvojat kad zidini kurensit, tai pamatysit – po 2-3 metu bus nereikalingas daiktas.

  • Kaminas virš garažo bus suprojektuotas kaip alternatyvus šildymo būdas. Jis arba bus tik išmūrytas, arba išvis nedaromas, o židinys tikrai bus.

 2. labas, nekreipiant demesio i namo plota (jusu asmeniniai poreikiai), ir sildymo buda, bent jau man labiausiai kliuna 45cm sienos storis.
  jei silikatinis blokelis 20-25cm klinkerio apdaila ~5cm, tai polistirolui lieka ~15cm o tai reiskia kad jusu sienos varza bus iki grubiai iki 6. siulau atidziau paziuret i sita vieta.

 3. Namas išties didelis, mums jau ir mūsiškis su 190 bendro ir 140 kv.m. gyvenamo ploto didelis gana atrodo 🙂

  Siūlau katilinės ir svetainės kaminą jei jis išvis reikalingas daryti bendrą kampe, tikrai ženkliai sutaupysyte, atskiras sandėlys turint toky didelį garažą irgi kažin ar reikalingas, jau geriau turėti sandėliuką prie virtuvės, jūsų atveju puikiai tilps po laiptais.
  Sėkmės darbuose 🙂

  • Kvadratūrą išdidino dvigubas garažas ir du darbo kambariai. Mūsų atveju namas yra ir gyventi, ir dirbti (žinau, žinau, kad daug kam tokia mintis nepatinka, bet pagal darbo specifiką taip iš esmės ir patogiau, ir pigiau bus). Žiūrėjome minimalią kvadratūrą atitinkančią mūsų patogaus gyvenimo suvokimą, ir tai ko ir kiek norime turėti. Jei jame nedirbtume, namas būtų, greičiausiai, kardinaliai kitoks. Statysim kartą, ir visam gyvenimui (vilkimės), tad didelį plotą stengėmės kompensuoti kuo paprastesnėmis konstrukcijomis. Dėl laiptų, šią mintį aš irgi gvildenu, tai statybų metu jau žiūrėsime ar atsiras sandeliukas 🙂

 4. Ar tikrai čia galutinis projektas? Priestato stogas liečiasi su pakalimu. Ten reikėtų padaryti tarpą patogų darbams atlikti. Manau, kad altitudės dar keisis.

   • Manau, kad bėda dėl įrengimo patogumo ir, kad ten gali pripūsti sniego, šlapti siena. Manau tai jaunojo architekto nepatirtis, kad gražiau brėžinys susivestų:)

 5. man irgi abu kaminai uzkliuvo. Na zidinio tebunie, bet kam jis tada katilinej? ~3000Lt per daug pinigu turit? Del silikatiniu irgi labai pasvarstyciau, nes geoterminio atveju labai jau sandaria ir silta deze reik padaryt, siuo atveju duju silikatas zymiai pranasesnis. Is saules kolektoriu sildymo nebus, labai jau daug ju reikes, jei noresi, kad padetu sildyti jie. turiu kol kas 24 kolbas ant stogo, jos tiku, tiku 200L boileri aptarnauja, pertekliaus atsiranda tik paciam vidurvasaryje, ziema apskritai isjungtas.

  • Dėl katilinės kamino jau paaiškinau – tai numatyta projekte, bet praktiškai jo nebus. Dėl saulės kolektorių – turėjau omenyje vandeniui šildyti, tai irgi ne pirmo būtinumo daiktas, tiesiog numatytas į ateitį.

 6. Namas bus išties brangus ne vien dėl papildomo kamino, bet ir dėl klinkerio apdailos, keraminių čerpių (galite keisti į betonines čerpes, kažkiek lygesnis paviršius Jūsų sąmatą padidins ne vienu tūkst. Lt).

  • Klinkeris tikrai bus, čerpės matysime kurios. Esame nusistatę tam tikrą sumą namui, turėdami konstrukcinę dalį, ją tikiuosi dar labiau galėsime sutikslinti ir tada matysime kiek toli nuo savo tikslo būsime, jei reikės, pagal tai koreguosime. Pačio namo statybos neprasidės dar kelis metus, jei viskas pagal planą.

 7. Jau lyg burbėjau anksčiau? 🙂
  Nestatyčiau brangaus garažo ir daryčiau 1a., mažesnį. Na jau jūsų pasirinkimas, nepakeičiamas, matyt 😉
  Bet net šiandien forumuose maždaug tokias mintis perskaičiau: “Dabar statytume mažesnį, 130m2. Jei vaikams labai reikės, tai greta namuką pastatysime – geriau gyventi taip nei bendrabutyje“
  ir “Gyvenau 2a name, dabar statomės 1a. Labiausiai pabodęs dalykas tas, kad daiktų reikia į 2a lakstyti. Nešti atgal tingim, tai nuolat jie ant laiptų sukrauti – paims kas eis“
  Tad PASIŪLYMAS: apačioje įrenkit daugiau spintų.
  Šiaip mums, 2 darbo kambariai ir 2 vaikų kambariai tilpo į 136m2. Erdvės trūkumo nesijaus nes padarėm didelius langus – žinau iš patirties.

  • Na jei žmonės daiktus ant laiptų palieka, tai jau apsileidimas. antras aukštas nė prie ko.. Vaikai tikėkimės gebės savo namą pasistatyti ne per langų atstumą 🙂

 8. Mes irgi neatsidžiaugiam savo pasirinkimu 1 aukšto namu, viskas vienoje plotmėje, niekur laipioti nereikia, ranka pasiekiama. 140kv.m trim per akis, jei liksim tik dviese pakaktų ir 100kv.m., bet bus kur svečiam permiegot, tai didesnis plotas netrukdys. Yra vyresnių pažystamų kurie likę gyventi tik dviese antru aukštu nebesinaudoja praktiškai ir persikelia gyventi į pirmąjį. Didesnis namo plotas – didesni statybos kaštai. Tokio didelio garažo kaip turim turbūt nebestatyčiau antram name.

  Man atrodo labai žemai stogelis prie įėjimo į namą, koks ten aukštis nuo žemės ar laiptų lieka?

 9. Mano vartotojo akimis, kai kaminas yra zemiausoje stogo vietoje yra architekturine klaida, tai turetu buti kaip du kart du.

  Pas mus taip pat yra padaryta ir tai namui grozio nepriduoda. Sekmes

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s