Fasado projektas

Ačiū už aktyvius komentarus ir pastabas, ypatingai į praėjusį postą. Nors mintys ten dar gvildenamos, kiek  paskubomis, noriu pateikti namo fasado projektą, kuris 99% yra galutinis. Tad prieš patvirtinimą dar norėtus paskutinius jūsų pastebėjimus gauti. Artėjam prie projekto atidavimo konstruktoriui.

Sienos bus silikatinių blokelių su 20cm putų polisteroliu ir klinkerio plitelėmis. Stogas – čerpėmis.

Šiandien važinėjau po kvartalą ir radau panašų namą, ta pačia orientacija, tad terasą nusprendžiau daryti su ~3m stogu. Dar pietinėje pusėje, projekte, atsiras langas į valgomąjį, ar jis bus, spręsim statybų metu. Garažo vartus paprašiau padaryt maksimaliai plačius. Norėjau dar pagrindines duris daryt platesnes šiek tiek, bet tada po 2m2 darbo kambarių atimtų, tai neverta.

Tad liko sulaukti galutinio projekto ir atiduoti konstruktoriui.

Įrašo “Fasado projektas” komentarų: 13

 1. Viršuje kairėje esantis paveiksliukas – kodėl langus skaidote į 4 dalis? Patarčiau skaidyti tik į dvi dalis, nes taip bus mažiau lango rėmo, vadinasi, daugiau įstiklinimo – bus šviesiau. Kokia yra šių langų antrame aukšte apačios altitudė? Jeigu mažiau negu ~80 cm (galiu klysti) nuo švarių grindų iki palangės viršaus ir langas varstomas, tada teks įrengti groteles iš išorės.

  Toliau – dešinėje pusėje apatinis paveiksliukas. Antrame aukšte yra gana platūs langai, todėl tas stogo “trikampis“ (trikampio formos mūro talis, esanti virš langų) remiasi labai nedideliu plotu iš šonų. Tegul konstruktorius atkreipia dėmesį.

  O šiaip šviešūs kambariai turi gautis, super.

  • Dėl langų į keturias dalis, tai man visai patiko toks visualinis sprendimas, statybų metu, jei pasirodys kitaip, galės pakeisti. Manau jei grotelių reikėtų, jos būtų parodytos. Beje, atsiminiau, kad tokie patys langai praktiškai yra sporto salėje, kurią lankau, tai tikrai liuks, tik ten jau vitrininiai praktiškai 🙂

   O dėl antro aukšto plačių plangų, tai čia mano photoshop’as, apskaičiuos ar tokius tikrai galima įsprausti ir tada matysime. Norėtusi kad būtų plotis toks pats kaip ir vitrinų, nors antrame aukšte vienas iš langų yra vonioje.. Tiesiog proporcijų ir simetrijos sumetimais.

   Dėkui, tikėkimės 🙂

  • Iš dalies yra point’as, bet neteko dar lankytis garaže kur jų nebūtų. Kam ją degioti kas kart praeinant pro garažą ar tik išvažiuojant ryte? Supratau, ką norit pasakyti 😉 Kai kurių langų gali nelikti statybų metu, dabar bus numatyti maksimaliai visi langai.

 2. O man teko lankytis keliuose garažuose kur langai yra ir ten visada dega šviesa bet kokiu atveju nes paprastai tos šviesos nelabai užtenka 🙂 Aš lango tikrai nedarysiu, vietoj to, bus lemputė su judesio davikliu, bus ir žiema šilčiau ir vietoj lango lentyna kokią galima bus padaryti ir pinigų sutaupysiu tiek, kad tą lemputę būtų galima deginti 100 metų.

  • Pilnai sutinku, apie lemputes su davikliais ir aš iškart pagalvojau, kai pakomentavai, tad verta bus apie tai pagalvoti, nes logikos tame labai daug, juolab kai čia šiaurinė pusė 😉

 3. Pas pažystamus visai netraukė kaminas kuris buvo žemesnis nei šalia esantis aukštesnis už jį namo stogas, kaminus rekomenduojama iškelti aukščiau virš kraigo.
  Per platūs langai antram aukšte gali trukdyti mūrui ir stogui įrengti, gali tekti langus siaurinti arba žeminti, tad geriau keisti jų formą į vertikalius iki grindų, nes platūs ir žemiau akių lygio langai patalpoj nekaip atrodytų. Matyt jūsų taip pat kaip ir mums buvo, laukia angų korekcijos statybų metu…:)
  Garaže langai gerai kuo didesni, šviesesnis garažas bus. Kiti pasidaro normalius langus kaip ir name, o ne ambrazūras, ir tikrai neprašauna dėl to, ypač jei tai bus ne tik garažas o ir nedidelės dirbtuvėlės. Dabar daryčiau sau dar didesnius langus garaže, nors ir šiaurinė pusė, ir stoglangis yra, nes kaip tik iš šiaurinės pusės mažiau šviesos patenka, be to nėr ko ten slėpti ir šilumos nesutaupysi, kurios ten ir taip nėr :), nes nešildomas garažas. Geriau tik sieną reikės apšiltinti kuri liečiasi iš vidaus su kambario siena. Tai tiek pastebėjimų :).

  • Langai antrame aukšte dar skaičiuojami, ta viena mano photoshop’inimas. Iki grindų kažin ar juos galėtų padaryti, nes bus terasinis stogas, ir kažin ar miegamajame aš jų tokių atvirų norėčiau (nei po triusikai neuždaręs langus nepraeisi) :)) Dėl garažo, tai dirbtuvėmis vargu ar virs, nes darbai pas mus visai kitokie, aišku jei kažką žiemą krapštinėtis, tai smagu pro langą matyt bent tuos pačius kritulius, o vasarą vartus atsidarysi. Aš irgi manau, kad statybų metu koreguosis kai kurios vietos. Dėkui už komentarą 😉

   O dėl kaminų, tai nepatinka, kad jie tokie aukšti gavosi, bet su namo kaminu (židiniu) kitaip neišeina, o katilinės (garažo) kaminas yra tik numatytas, jei viskas gerai, realiai jis nebus naudojamas, nes šildymas bus geoterminis. Tai tik atsarginis variantas, na mažą ką, karas, maras ir pan.

   • Jeigu neplanuojat šildymo būdo, kuriam reiktų kamino, tai labai siūlyčiau atsisakyti to antro kamino garaže. Blogiausiu atveju pagrindinį kaminą mūrykit su dviem angom, kad užsimanę galėtumėt pereit prie kito šildymo būdo. Kaip suprantu iš paveikslėlių, tai židinio kaminas ribojasi su garažo siena. Tai ir problemų iš garažo pajungti kokį katilą nebus.

    O papildomas kaminas tai tik išlaidos ir papildoma vieta stoge, kur gali pradėt tekėt ar panašiai.

 4. Pačio kaimino kaip ir nebus, jis nebent būtų išmūritas, bet čia, vėlgi, statybų eigoje matysime galbūt tikrai galima bus sujungti su židinio kaminu, galbūt apskritai to kamino nebus ir t.t. Dėkui už pastebėjimą.

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s