Laukiama sąlygų

Taigi, popierizmas tęsiasi 🙂 Pridavėm prašymus TEO, dėl prisijungimo prie komunikacijų sąlygų išdavimo ir savivaldybės Žemės ūkio ir Architektūros ir urbanistikos skyriams dėl sąlygų išdavimo. Žemės ūkio skyriuje šiek tiek subalamūtrino smegenis dėl drenažinio vamzdyno einančio per sklypą. Jau norėjau ieškoti kaltų, bet vakar dar kartą pastudijavau toponuotrauką. Vamzdynai einantys per sklypą yra 50, 75 ir 100mm, bėda būtų, jei tas vamzdynas būtų 200mm ir daugiau, tačiau toks eina palei gatvę su bendrom komunikacijom. Tad kol kas viskas gerai, laukiam sąlygų ir žiūrėsim toliau.

Trumpai apie komunikacijas naudinga informacija:

  • Vandentiekis . Toponuotraukoje pažymėta žalia linija su užrašu „V“. Ar jis įvestas į sklypą pamatysite pagal maždaug 10cm diametro išsikišusį daiktą, vadinamą sklende. Jei vanduo į sklypą neįvestas, toponuotraukoje matysite ar vanduo yra gatvėje. Vandens įvedimas nuo gatvės – viena pigiausių komunikacijų.
  • Nuotekų kanalizacija. Toponuotraukoje pažymėta ruda linija su užrašu „KF“. Reiktų ieškoti šulinių, naujuose rajonuose jie gali būti ir atviri. Jeigu šulinių nėra – kanalizacijos taip pat nėra.
  • Elektra . Toponuotraukoje pažymėta raudona linija su „X“ ženklais. Ant sklypo ribos turėtų būti elektros įvadinė dėžutė. Ji gali būti viena keliems sklypams, tai normalu. Jeigu jos nėra – pasidomėkite kur arčiausiai yra transformatorinė. Jeigu jos nėra – domėtis elektros įvedimo projektu, terminais. Domėtis geriausia elektrą tiekiančioje įmonėje. Jeigu elektros nėra, pagalvokite kaip gaminsite elektrą statybos metu, ypač virinant. Kiek kainuos dyzelinio generatoriaus nuoma. O gal elektra statybos metu laikinai galima atsivesti iš kaimyno?
  • Dujos . Toponuotraukoje pažymėta mėlyna linija su vertikaliais brūkšneliais.Rečiausiai pasitaikanti komunikacija. Ant sklypo ribos turi būti įvadinė spinta. Jeigu jos nėra – pasidomėkite dujų tiekimo įmonėje kur yra artimiausia dujų atšaka, kada planuojama privesti ir tt.
  • Lietaus kanalizacija . Toponuotraukoje pažymėta linija su užrašu „KL“. Į sklypą įvesta paprastai nebūna. Teks patiems pasijungti prie tinklų gatvėje.
  • Drenažas . Toponuotraukoje pažymėta linija su užrašu „D“. Turbūt neteko apie tokį girdėti? Atkreipkite dėmesį ar jis apskritai yra sklype. Tą matysite tik toponuotraukoje. Jeigu jo nėra – turėsite įsirengti patys. Tai brangus malonumas. Jeigu drenažas vistik yra – reikia žiūrėti koks diametras. 200mm ir didesnio diametro drenažą paprastai draudžiama naikinti, o apvedimai kainuoja brangiai. Drenažo linijos apsaugos zona 5m, namo statyti toje zonoje negalima.
  • Privažiavimas . Jeigu asfaltuotas – labai gerai. Jeigu tik žvyras, problemų keletas. Statybinei technikai bus begalo sunku įvažiuoti į jūsų sklypa. Tikriausiai turėsite sutvirtinti kelią patys. Asfaltavimas dažniausiai būna pačių gyventojų reikalas, jeigu sklypo pirkimo sutartyje nenumatyta kitaip. Jei komunikacijų dar nėra, pasirašydami pirkimo sutartį įvertinkite ar jų įvedimas numatytas sutartyje. Jei komunikacijos jau yra – sutartyje pardavėjas turėtų įrašyti sutikimą jums prisijungti prie jų. Bet kuriuo atveju tai priklauso nuo tarpusavio susitarimo, bet atkreipti dėmesį verta.

Šaltinis: http://www.pigusnamuprojektai.lt

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s