Pirmo aukšto išplanavimas

Susiradus orientacinį projektą ir perbraižius jį 3D Floorplanner programa, iškart tapo aišku, kad išplanavimas ir neracionalus, ir visiškai mums netinkantis. Tad visas patalpas perbraižiau ir gavau tokį, lyg ir paprastą, rezultatą. Būčiau dėkingas už pastebėjimus ir patarimus ko trūksta, ko galbūt nereikėtų. Tai grubokas galutinio rezultato vaizdinys.

Įrašo “Pirmo aukšto išplanavimas” komentarai: 37

  • Kodėl virtuvė atrodo maža? Ji lygiagrečiai salonui, kvadratūra gali kisti, baldai; šiame plane iš esmės patalpų išdėstymas yra svarbus, o kvadratūra visų patalpų nėra identiška masteliui. Dėl baldų ir technikos išdėstymo, tai čia abstrakčiai labiau, ypač vonia, skalbykla. Mane kol kas labiausiai neramina, kad 7 zonoje nėra langų, ar nebus per nelyg tamsu, nors ten ką veikti nelabai ir yra, taip pat vitrininė siena žinau, kad nėra racionalu, bet kai dabar gyvename, kur saulės niekada nėra, norisi šviesos. Galiausiai jei saulė kyla 6 zonos kairiame kampe, o leidžiasi 3 zonos dešniame kampe, ar teisingą pusę pasirinkau, ar tokiu atveju planas turėtų būti veidrodinis? Žinoma konsultuosiuosi su projektuotoju ar architektu, su pažįstamais kurie užsiima namų statyba, tačiau ir čia lankosi žmonės, kurie turi geros asmeninės patirties, tad visos nuomonės svarbios. Ačiū, Martynai, už komentarą 😉

 1. manau, kad labai blogai, jog 7 zonoje nera nei vieno lango, jei eina bent stoglangi ten idek. Kaip tai nieko ten neveiksi, atvirksciai, tai viena judriausiu zonu t.y. laiptine…pagal tavo aprasyma, jei ant piesinuko atsispausdines nusipiesi rytu-vakaru asi ir statmenai nubresi vakaru-pietu asi, pamatysi, kad tavo vitrinos pietryciu puseje, t.y. saule turesi iki pusiaudienio, veliau ji sildys garaza…pasyviu namu blogus paskaitinek, jie ten gaudo kiekviena saules spinduleli ir tiksliau turi isanalizave kaip reikia teisingai nama pasukti…vaiksciojimas is garazo i laiptine ir atrodo keistokai, kokio velnio tada tas tamburas reikalingas, jei vistiek su masina grizes tapsnosi su batais per kambarius, batus reikia laikyti vienoje vietoje, o ne tureti atsarginius keliose 🙂 su siena atskiri viena graziausiu namo elementu – laiptus. As noreciau jais grozetis, net ir guledamas ant sofos 🙂

  • Antrame aukšte greičiausiai bus galima numatyti langą, pirmame, nebent pastūmus garažą gyliau į kiemą, bet tada atsiranda naujų bėdų, na čia toks dar atviras klausimas 🙂 Nors zona, kaip ir judri, teisingai, bet ji praeinama, nei bute, nei name nėra tekę tokioje vietoje užsibūti. Iš esmės perėjimas iki tambūro nėra didelė bėda, arba ta pati drabužinė gali būti ir šalia laiptų. Jei daryti tambūrą garažo pusėje iš šono, gal būtų ir variantas, susitaupytų vietos, galėtų įstatyti langą ir padidėtų darbo kambarių erdvė. Tada laiptų siena persikeltu į kitą pusę, ir atsivertų laiptai iš bendrojo kambario. Dėl saulės, tai taip, teisingai, suprantama, kad toje dalyje tiesioginės saulės būtų tik ryte iki pusiaudienio, ir tai gal nėra tokia didelė problema – ryte atsikėlus saulė papildomai žadintų, o vakare prie TV ar židinio jau nebeerzintų, nesigautų fenomenas, kai norisi šviesos, bet tuo pačiu tenka užtraukti visus langus, kad saulė nespigintų į akis ir nebūtų diskomforto dėl to. Vėlgi, garažas kaip mažiausiai šildoma vieta gautų papildomai saulės šilumos, ar vakarinė saulė turėtų didelės reikšmės WC ir skalbykloje turbūt neypatingai.

  • Šeimoje tikrai bus du automobiliai, suprantu, kad ploto daug prideda, bet čia kaip ir vieno ar dvejų aukštų namą statyti, nei nesvarstome apie tai.

   • Nors ir turiu garažą bet mašinos ten nelaikau. Kelis kartus buvau įstumęs žiemą, kad ryte užsivestų. Garaže auto greičiau rūdija, žiemą drėgna, balos.
    Mano garažo paskirtis auto remontui. Auto laikymui geriau prapučiama pavesinė lauke.

   • Giminaitis turi dvigubą garažą, niekada nelaiko kieme mašinos, nėra ten jokios drėgmės, gal dėl to, kad kažkiek šildomas, per 5 metus niekas nesurudijo.. Vieną dieną direktorius, kitą automeistras, niekad negali žinot 😀

 2. Tambūro vieta nepraktiška, juolab jo paskirtis turi būti atskirti šaltą ora nuo šilto, dabar gi gaunasi kažkoks marazmas, nes iš dviejų kambarių papuoli į tambūrą 🙂

  • Na taip, šitą aš jau supratau iš esmės. Tai arba reikia perkelti sieną prieš kambarių duris, taip jį sumažinant, arba daryti šalia laiptų, tada jis būtų ir erdvesnis ir patekti į jį tiek iš garažo, tiek iš lauko, o darbo kambarių erdvė padidėtų, taip? Ar koks dar variantas?

 3. Jei visgi bus 2a. Kam apačioj daromi 2 darbo kambariai? Ar nebutu protingiau 7 kambario atsisakyt, į jų vieta perstumiant pagalbines patalpas, taip išlošti ant ploto bendroje erdvėje…

  • Darbo kambariai ir bus naudojami pagal paskirtį, juose abu praleisime labai daug laiko, pagrindinis darbas namuose. Viršuje bus miegamasis, vonia ir du kambariai (vaikam ir/ar svečiam), tad jų atsisakyti nėra galimybės..

 4. Variantas šykart geresnis, bet vistik siūlau kurti namus kartu su architektu. Tai geriausias variantas, nes jis turi praktikos, numatys būsimas klaidas, paaiškins. Mes taip darėm. Pasakėm ko norim, ji papaišė, mes apžiūrėjom, nutarėm kas negerai. Vėl perbraižė, paaiškino savo sprendimų priežastis. Vienur tiko, kitur ne, vėl perbraižė. Taip priėjom esamo varianto kuris man patinka 🙂 dar yra abejonių ar tikrai geras sprendimas bendra salono ir virtuvės erdvė, bet tas klausimas labai greit ir lengvai išsprendžiamas pastatant pertvarą kad virtuvė būtų atvira, bet ne visiškai.
  Dar klausimas dėl katilinės, koks kuras bus naudojamas ir ar tikrai ten viskas tilps?

  • Beabejo, konsultacijos vyks tiek su tuo, kas projektuos, tiek su tuo, kas užsiima namų statyba. Tiesiog šiek tiek noriu pasiruošti į priekį, suprantama, kad tai yra tik vaizdinys, kur specialistai turėtų iškoreguoti 🙂 Dėl virtuvės, tai tiesiog vienu metu ir ten, ir ten vargu ar vienu metu vyks veiksmas, ypač vakarais; prie salos labai patogu bendrauti, žiūrėti tv ar džiaugtis židinio šviesa. Dalinai atvira kaip atrodytų? 🙂
   O šildymo sistema yra ant didelio klaustuko, iš esmės name gali būti bet kuris šildymo būdas, tad galvai gerokai papildomo darbo, nes kiek žmonių tiek nuomonių. Katilinės patalpa labiau yra, vėlgi, tik parodyti, kur ji turėtų būti, jos kvadratūrą turėtų nurodyti specialistas, ji gali iš ilgio būti kad ir iki durų, bet norėtus, kad kampukas liktų lentynom ar dviračiam susikabinti ir pan.

   • Dalinai, tai pvz mūsų atveju virtuvė yra 2nr pažymėta vieta, ji yra atvira salonui, bet galima statyt pertvarą virš L3 lango, salyginai pasibaigianti ties baldeliu su dviem kedėm, ir jau gaunasi pusiau atvira.

    Dėl katilinės, tai jos dydis smarkiai keičiasi jei norit kūrent malkom ar granulėm, nelakstysi gi kiekvieną kart kuro. Kitas dalykas tai ar bus saulės kolektorius, akumuliacinė, viskam irgi vietos reikia, reik tai numatyt. Būtent todėl pas mus katilinė didelė, gal netgi keli katilai bus skirtingoms kuro rūšyms. Neaišku kaip gali viskas keistis su kuro kainom.

  • Ačiū 🙂 Iš dalies galima taip pat perplanuoti ir mano projektą manau, tik aš būtinai noriu salos, todėl su virtuvės uždarumu kyla šiokiu tokių problemų. Šiaip nėra panacėja, kad ir atvira ji bus, dėl to kažkokių problemų nematau, tiesiog reikės apsitvarkyti. Katilinė matyt plėsis, atsarga gėdos tikrai nedaro. Pas jus vieno aukšto namas, įdomu pastudijuoti planą, dėkui. Ar miegamasis per vidurį visų patalpų nekels problemų poilsiui? Man norėsis atskirai nuo visų kambarių, per visą namo galą, tik dar geriau būtų jei tai nebūtų virš svetainės, tačiau tai neįmanoma.

   • Nemanau kad keltų, svečiams bus kambariukas pirtyje, ten galima ir ilgėliau pasisėdėt jei noras yra 🙂 manau gavosi gana optimalus variantas, nes mes pirkom žemę jau su daliniais pamatais, rūsiu, todėl reikėjo derintis prie esamos situacijos.

 5. Su langais matau nesikuklini. Ar domėjaisi jų kaina..ne viena atvejį teko skaityti, net ir savo kailiu patirti, kai po sąmatos juos tenka mažinti. Gražu, bet malonumas ne iš pigiuju.

  • Žinau, kad langai ir kainuoja, ir šilumos nuostoliai ir t.t. Vėlgi pasikartosiu, dabar kur gyvenam, saulės niekada nebūna, tad natūralios šviesos tikrai norisi. Daugiausia kas kainuotų vitrininė siena, bet ją kaip nors kitaip padaryti nevisai įsivaizduoju – langas paprastas ir stiklinės durys? Nesu kategoriškai dėl to nusistatęs, stengiuos laviruot tarp racionalumo ir norų. 5 langai yra siauri, nedideli, 5 normalaus aukščio viengubi arba dvigubi ir vitrina. Kol kas visa kalba eina apie pirmą aukštą. Tai nėra greitas projektas, ir esu tikras 99 proc., kad nebus iš serijos tik trečias namas sau, statome tik pirmą ir paskutinį kartą, tad laviruojam, jei reikės ilgiau palauksim..

 6. Sveiki, siūlau rimtai apmastyti ko reikia ir neklausykite ką sako artimieji, kad reikia dideliooooooo garažo ir tt 🙂 čia pastebėjimas iš asmeninės patirties, jei kuriansite kietu kuru katilinę darykite bent 8 kv., iš katilinės manau būtinas išėjimas į kiemą, 2 darbo kambariai taip pat atrodo keistai, tambūre spintai vietos nelabai bus, kaip jau baigiantys statybas matau, kad daugumos pastabos labai geros. Naudokite plotą racionaliai, langai geri laaaabai brangūs, pigūs-milziniški šalčio tiltai

  • Sveiki, dėkui už komentarą 🙂 Jei klausytume artimųjų, tai būtų vieno aukšto kamurkė (kaip be būtų keista). Patalpų yra tiek, kiek reikia, galbūt skalbyklą būtų galima iškelti į antrą aukštą pvz. Šildymas gali būt geoterminis, dujomis arba bet kuriuo kitu kuru. Kol kas tai atviras klausimas. Vienas draugas dabar statosi antrą namą, tai skaičiavo visaip ir vistiek pasirinko dujinį šildymą. Man įdomu yra rekuperacinė sistema, bet ir čia kiek žmonių tiek nuomonių.

   P.S. kodėl reikėtų durų į lauką iš katelinės? Pas giminaitį katelinį yra pusrūsyje, pas kitus taip pat nesu matęs, kad būtų durys į lauką. Netyčia išsikalbėjom, kad katelinei reikalingas langas, jei būtų statomas dujinis šildymas (tai su ta atsarga langas numatytas).

 7. Gerą vakarą,
  Manau, kad pirmasis klausimas turi būti iškeltas kiek norit investuoti pinigų? (labai gerai pasvėrus viską). vat tada nebus jokiu papildomų klausimų ar norit geoterminio šildymo, ar norit dujinio (jei yra privedimas) jei jo nėra tai juo labiau, ar malka, ar elektra, ar pats minsi dviratį kad radiatoriai šiltų.
  Pas architektą nuėjęs, pats jam pasakyk koks yra namo biudžetas, nes galima tokiu konstrukcijų prigalvoti kad ohoohoh.. iš patirties galiu pasakyti jei neturi architekto gyslos, tai švaistai laiką veltui 🙂 visvien architektai mato visai kitaip erdves IR TAI TIESA. 🙂
  O antras dalykas tai labai gerai pasverti norus ir realybę. jei kasko labai nori dabar, pagalvok ar ryt tau tai bus naudinga.
  Garažo plotą aš taippat mažinčiau, bet čia jau kiekvienam savo.
  Treniruoklių kambrays… kažin.. jei nori pasukt kokį kardio įrenginį, prakaitui lieti gera vieta ir garažas 🙂
  darbo kambarys tikrai reikalingas.
  dėl skalbyklės (atskiros patalpos) gal ir patogu, tačiau tada ji turi būti plati ir didelė, kad galėtum viską ten džiauti, antraip atskira patalpa praranda prasmę. juk skalbinius nesi kaskur dziovinti… todel daryciau didesnę vone ir ten kampe kur igrusciau skalbinius. i antra auksta nedek skalbiniu nes labai sunku bus vaikscioti pirmin atgal. (vasara juk kieme galesi dziovinti).
  pats išplanavimas man nepatinka bet kiekvienam savo. 🙂

  Bus smagu matyti kaip viskas juda 🙂

  • Sveiki, dėkui už komentarą 😉 Biudžetą, mano manymu, dedam gan nemažą, bent jau link realybės, todėl projektas ir nusimato nuo 5 metų ir į viršų. Dėl konstrukcijų, tai čia pirmiausias dalykas ko vengsime, viskas turi būti kiek įmanoma paprasčiau, čia turėtų pagelbėti pažįstamas, kuris užsiima namų statyba + projektuotojas, jei pavyks jį prikalbinti. Daro labai tikslius projektus, tik nežinau ar mano namukas jam bus įdomu, galbūt ryt pavyks ką daugiau sužinoti. Dėl darbo kambarių vėlgi vienas yra man – montažinė, darbas su vaizdu, garsu, tad privalomai atskira patalpa; Kitas yra Rūtelei, kadangi ji aerobikos trenerė, ir GALBŪT asmenines treniruotes ateityje ves tame kambaryje, o taip pat daug darbo turi prie kompiuterio, jis taip pat reikalingas. Jo tikrai nebūtų, jei tas kambarys “nedirbtų“. Dėl skalbyklos, tai daug kambarių mačiau, kurie tikrai nėra platūs, džiovinti ko labai irgi nebus, tam yra džiovyklės. Dėl antro aukšto aš galvoju dėl to, kad realiai visi drabužiai laikomi miegamuosiuose praktiškai, o jie visi bus antrame aukšte. Na čia toks klaustuke, nes neaišku dar tiksliai, kas vyks antrame aukšte toje vietoje, kur pirmame yra dušas ir skalbykla.

 8. Sveiki. Pakoreguotas projektukas žiūrisi geriau. Dėl saulės jei būtų galimybė norėčiau matyti ją ir vakarais. Įėjimą iš tambūro gal pasukčiau įstrižai, kad pradarius duris iš kart atsivertų gražus vaizdas į bendrą erdvę o ne į buką sieną, čia pagal Fegshui taip pat rekomenduoja, kad tik įėjus kristų akys į kažką gražaus erdvaus malonaus…
  Dėl didelių langų vitrinų, jie kainuos brangiau, nes turės būti su sutvirtintu metaliniu rėmu, standartiniai plastikiniai langai netiks. Labai ilga sąrama virš jų nepigiai kainuos padaryti, per vidurį bus reikalinga tai sąramai kolona-atrama tarp langų.
  Virtuvės “salą“ pasukčiau 45 laipsnių kampu į svetainę, t.y. virtuvės pratęsimas su baro užsisukimu, baras užstotų virtuvės ‘bardakėlį“, kuris neišvengiamas, plius patogu atsisukus į svetainę ruoštis kavą rytais. Mažiau stačių kampų – patogiau praeit, bus daugiau erdvės.
  Tai kol kas tiek pastebėjimų, atskira skalbykla yra gerai 🙂
  Sėkmės kūryboje ir ieškojimuose. Lauksime tęsinio.

  • Ačiū už komentarą, gal pagal mentalitetą viskas stačiai gavosi, dar turėtų ir proporcinga būt, bet sunkiai ir su tuo dalyku 🙂 Labai trūksta laiko, per kitą mėnesį vėliausiai vyliuos išsirinkti architektą, jis daugiau aiškumo į visą tai įneš. Ir pasidaryt dar būtinus darbus kol žemė neįšalus.

 9. papriekaištausiu:
  Mašinoms ne vieta name, mano nuomone.
  Ir brangu ir ne fengšui. Ir pačiom mašinom nesveika.
  Langus reikia kažkaip tvarkyt pagal šilumos principus – pietuose daug, šiaurėje – nereikia. Langai dideli praverčia ten, kur mažesni kambariukai ir reikia erdvę praplėsti. Bet čia išlaidaujama automobiliams, o gyvenama erdvė suspausta?
  2 aukštai taip pat negerai… Buvom pas draugus savaitgalį. Jie dar tik kelis metus 2a gyvena, bet sako jau užkniso aukštyn žemyn bėgiot. Problemą jie sprendžia įdomiai: gultus pasitiesia salone 😉

  • Jau perbraižiau, garažas perkeltas į šiaurę. Kai žmonės pilni visko, tai jiems viskas ir blogai, giminaitis gyvena 2 su pusiniu aukštu name ir nei karto nesiskundė, kad per daug aukštų. Kiek žmonių tiek norų. Langus ir visa kita sudelios architektas, aš galiu tik gaires pasibraižyti.

   • Būtent, neišeis iš pirmo ar antro aukšto? aišku, galima pasidaryt liftą.
    Tas problemas numatęs statausi nors 2a, bet su pilnai gyvenamu pirmu aukštu – pensijai sutikti 😉 siūlyčiau pagalvoti apie tai. Bent numatyti galimą pertvarkymą.

 10. sveiki, moteriškai pasisakysiu apie skalbyklą ir virtuvę 😀 Mano nuomone, skalbykla žymiai patogiau antrame aukšte, prie miegamųjų, kadangi, kaip ir pats minėjai, ten visi laikomi drabužiai, namų tekstilė. Vasarą išnešti į kiemą išdžiaustyti skalbinius ir juos parnešti į antrą aukštą yra ne tokia baisi bėda, nei visus metus vaikščioti aukštyn žemyn su nešvariais/švariais skalbiniais, arba nešioti nešvarias kojines iš antro aukšto į pirmą, jeigu skalbykloje žadate laikyti ir skalbinių krepšius. O jei žadate juos laikyti antrame aukšte, tai tuomet kodėl skalbykla pirmame aukšte?
  Su virtuve sudėtingiau, ypač jeigu norite salos. Man pačiai labai patinka virtuvės su sala, bet tuo pačiu tame matau daug nepraktiškumo. Nebent nebūtų valgomojo ir sala tarnautų ir kaip pietų stalas. Arba valgomasis būtų kitoje patalpoje, bet ne taip kaip pas jus: sala su kėdėm prie valgomojo stalo. Pati salos idejos atsisakiau 😦
  O šiaip manau čia paskutinį žodį turėtų tarti tavo žmona. Nežinau kaip dėl virtuvės, bet skalbykloje, esu tikra, nebūsi dažnas svečias 😉

  • Labas rytas 🙂 Dėkui už komentarą. Skalbykla kaip tokia pirmame aukšte dėl to, kad mano suvokimu bent jau, tarškėti skalbimo mašinai ar džiovintuvui už sienos miegamųjų kambarių ir taip trikdyti poilsį nėra pati geriausia idėja. Nors kol kas nei viena patalpa nėra iki galo išgvildenta, kol nevyksta realūs projektavimo darbai.

   Dėl virtuvės, uždara ar pusiau uždara tinka, kai namas turi nišą virtuvei, kai bendra erdvė yra taip kaip šiame, įsivaizduojamame, projekte, ją tokią padaryti sunkiai įsivaizduoju. Yra žinoma niuansu dėl maisto gaminimo (kvapų, riebalų) ir pan. Valgomasis labiau tarnautų kaip švenčių susėdimo vieta, kol esam dviese tai valgom kur papuola, tai bet kuri iš trijų erdvių tiktų, o kai jau bus mažasis pilietis ir ūgtelės, tada valgomasis, vėlgi, tarnaus pagal paskirtį. Prie salos sedėti, bendrauti su svečiais, kažką lengvai gaminti, yra nerealu. Nuo mažens turbūt ji mano mintyse, taip, kad labai didelio pasirinkimo ir šioje vietoje nematau. Visgi galutinis projektas sudės visus taškus.

   Sėkmės jūsų statybose 😉

 11. Dar pagalvojau, kad jeigu jau numatyta patalpėlė prie virtuvės, tai aš ten padaryčiau virtuvės sandėliuką. Nes virtuvėje tikrai būna bardakėlis, be to ir šiaip prisiveisia visokių stiklainių, dar bulvės ir kt. daržovės, rūšiavimas, maisto atsargos ir kt. kas netinka atviroje virtuvėje su salionu laikyti. Ir spintelių tiek nepridarysit. O į sandėliuką puikia tilps ir visas bardakėlis, greitam reikalui esant, ir dar šluota su kibiru ir buitinė chemija ir retai naudojami virtuvės pritaisai ir tt ir pan. Aš savo virtuvėje tikrai darysiuos sandėliuką 🙂

 12. Tai tuomet reikia antrą aukštąč paluoti taip, kad skalbykla neturėtų sienų su miegamuoju, arba turėtų labai mažą sieną 😀 o šiaip juk skalbiama dieną, o ne naktį, kad prietaisai trukdytų miegoti 😉

  • Nebūtinai dieną skalbia, o ir ilsisi nebūtinai tik naktį (šiuolaikinis gyvenimo tempas) 🙂 Dėl sandeliuko pritariu 🙂 Turiu įtarimą, kad antrame aukšte bus vietos papildomai patalpai, jei taip nutiks, gal kažkas ir iškeliaus ten.

Rašyti komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s